Перемога у справі «про водіння у стані сп’яніння»

У липні 2018 року до адвоката Короля О.А. звернувся житель м. Черкаси, якого вже притягнуто до адмін. відповідальності за відмову від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння.
Останній повідомив, що у стані сп’яніння не був та від проходження огляду не відмовлявся. Не зважаючи на це, працівники поліції склали протокол, а суд 1 інстанції наклав штраф 10200 грн. ще й позбавив права керування транспортним засобом.
Ознайомившись з матеріалами справи, ми витребували всі відеозаписи з нагрудним камер, надіслали адвокатські запити до лікарні та прийшли до однозначного висновку, щодо необхідності оскарження судового рішення.
За результатами розгляду нашої апеляційної скарги постанову Соснівського районного суду  – скасовано, а справу закрито за відсутністю у діях підзахисного ознак адміністративного правопорушення.
Посвідчення водія повернуто.
У ході надання допомоги виявлено наступні порушенні:
1) суд 1 інстанції не дав жодної оцінки показам підзахисного і не навів мотивів критичного ставлення до них, що прямо суперечить ст. ст. 283, 284 КУпАП та постанові Пленуму ВСУ № 14 від 23.12.2005;
2) як вбачалося із медичного висновку, який був фактично єдиним доказом у справі, «від медичного огляду на стан сп’яніння ухилився у повному обсязі» та уточнено у чому саме (не здав сечу).
Вказане суперечить п.п. 12, 13 інструкції № 1413/27858 від 11.11.2015, де передбачено, що предметом біологічного середовища є не тільки сеча, а й кров, слина, змиви з поверхні губ, шкірного покриву обличчя і рук, здати які особі не пропонувалося.
3) у п. 27 постанови Пленуму Верховного суду України від 23.12.2005 №14 та п. 8 постанови КМУ від 17.12.2008 № 1103 зазначено, якщо водій ухилявся від огляду, то відповідні його дії та ознаки сп’яніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, яких поліція не залучила.
З судовим рішення можете ознайомитися за посиланням.

Адвокат Король Олег

Читайте також:  Стягнення банком кредитного боргу є незаконним, якщо Вас обікрали шахраї