Компенсація військовим за невикористану додаткову відпустку

У травні 2019 року Верховним судом висловлену позицію, щодо необхідності здійснення грошової компенсації військовим за невикористану додаткову відпустку (14 днів на рік).
Так, у рішенні від 16.05.2019 (зразкова справа № 620/4218/18), надавалась оцінка бездіяльності військової частини щодо ненарахування та невиплати такої грошової компенсації.
Це рішення залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду (далі – ВП ВС) від 21.08.2019.
Не зважаючи на це, військові частини намагаються ухилитися від даних виплат і на сьогоднішній день.
Основним доводом Міністерства оборони є те, що відповідно до пункту 19 статті 10-1 Закону 2011-ХІІ у періоди, передбачені пунктами 17 і 18 цієї статті надання військовослужбовцям додаткових відпусток припиняється.
Вказане відповідає дійсності, але дана обставина, не позбавляє права військовослужбовців на отримання компенсації.
Саме з такою проблемою, до нас звернувся військовий.
Ми ознайомились з матеріалами справи, проаналізували законодавство та судову практику, підготували адміністративний позов.
За результатами розгляду справи, наш позов задоволено. На даний час, рішення набирає законної сили.
Нормативна база на яку слід посилатися:
Пункт 12 ч. 1 ст. 12 Закон «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – учасникам бойових дій надається право на використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки зі збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік.
Відповідно до частин 8, 14, 17-19 ст. 10-1 Закону України №2011-XII “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, додаткові відпустки у зв`язку з навчанням, творчі відпустки та соціальні відпустки надаються відповідно до Закону України “Про відпустки”. Інші додаткові відпустки надаються їм на підставах та в порядку, визначених відповідними законами України.
У рік звільнення зазначених в абзацах 1, 2 цього пункту військовослужбовців зі служби у разі невикористання ними щорічної основної або додаткової відпустки їм виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, у тому числі військовослужбовцям-жінкам, які мають дітей.

адвокат Король Олег

Читайте також:  Нова перемога у справі «про водіння у стані наркотичного сп’яніння»