Поновлено поліцейського, що обвинувачувався в корупції

Декілька днів тому, Черкаський окружний адміністративний суд поновив на роботі поліцейського, відносно якого складено протокол про корупцію за ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
Допомагати останньому прийшлося в 2 етапи. На момент звернення до адвоката, поліцейського вже визнали винним у вчиненні правопорушення. Постанова набрала законної сили.
Тому, адвокатом Королем О.А. ставилося питання про оскарження даної постанови, продовження строків на її оскарження та доведення невинуватості особи.
За результатами розгляду апеляційної скарги, суд закрив провадження у справі, що правда не з тих підстав, які на нашу думку, були більш об’єктивними та підтверджувалися наявними доказами (визнав винним і закрив справу по строкам давності).
Наступним етапом стало подання позову до адмін. суду з вимогою про поновлення на роботі та стягнення заробітку майже за рік. У даній справі до захисту інтересів був залучений адвокат Бобер Д.О.
Ситуація ускладнювалася тим, що у першій справі, суд все-таки визнав винним особу. Тому перед нами постало завдання довести перед новим судом ту обставину, що особа не являється притягнутою до відповідальності у випадку закриття справи, незалежно від встановлення її вини.
А згідно закону, заборона займати посади в поліції встановлена саме до осіб, яких притягнуто до відповідальності. Відтак, наказ про звільнення поліцейського, хоча й був прийнятий відповідно до закону та в межах повноважень, все одно підлягає скасуванню, оскільки підстава його винесення (постанова суду про притягнення до відповідальності) скасована.
Нам це вдалося. Позов задоволено. Поліцейський вже приступив до виконання своїх обов’язків.
Номер справи № 2340/4615/18

Адвокат Король Олег Анатолійович

Читайте також:  Що повинно бути у борговій розписці?